Baldo Cevizli Baklava Kg
Baldo Cevizli Baklava Kg
Baldo Cevizli Baklava Kg
Baldo Cevizli Baklava Kg

Baldo Cevizli Baklava Kg

0,00
Marka : Baldo
Fiyat : ₺200,00(KDV Dahil)

BİR HAYÂL DAHA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ.

Endüstriyel üretim yöntemlerinden fazlasıyla nasibini alan bir ürün daha gerçek kimliğine kavuşuyor.
Tarihi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kudretli padişahlarından Kanunî devrine uzanan ve hemen hemen sevmeyeni bulunmayan baklavayı aslına uygun olarak üretme çalışmalarımız nihayet meyvelerini vermeye başladı.

Yendiğinde çok hafif, şekerli ürünler gibi insanı baymayan, kesmeyen ve yendikçe yenilesi gelen bir ürün oldu. Öyleki kahvaltıda bile yiyebilirsiniz.

 

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALANDAN İSTEDİĞİNİZ MİKTARI SEÇİNİZ

BAKLAVA ALAYLARI

Zamanın padişahı Ramazan Ayı geldiğinde Yeniçeri Ocağı'na baklava ikram edermiş. İmarethanelerde pişen baklava tepsileri, Yeniçeri Ocağı'ndan gelen askerler tarafından, birer ucundan tutularak başlarında Silahtar Ağa olduğu halde kışlaya götürülürdü.

Halkın sağlı sollu yol kenarlarında toplanarak askerlerin baklava tepsileriyle geçişini izlediği bu manzaraya, BAKLAVA ALAYLARI denmiştir. O dönemde şeker bulunmadığından baklava bal ve şeker kamışı ile yapılırdı.

Uzun yılların hayâliydi ballı baklava. Baldo, bir ilki daha başararak, endüstriyel bir gıdayı sağlıklı bir yiyeceğe dönüştürdü. Her zamanki gibi yine şekersiz katkısız...

İçeriğinde taş değirmen zerun buğdayı unu, ceviz, organik çiçek balı, sadeyağ, yumurta, su, buğday nişastası ve tuz var. Nişasta eser miktarda.