DONDURMADA SOĞUK ZİNCİR YÖNTEMİ 

 

 

Kurubuz: Karbondioksit gazının katı formudur. Karbondioksit gazı, soğutma işleminin ardından 20 bar basınç altında sıvılaştırıldıktan sonra normal basınçlı bir ortama püskürtülerek katı forma dönüşmesi sağlanır ve değişik kalıplarda sıkıştırılarak şekil verilir. En önemli özelliği, eridiğinde süblimleşerek direkt gaz haline geçmesidir. Bu yönüyle kullanım avantajı sağlayıp geride herhangi bir atık bırakmaz. Kurubuz -80 derecede olduğundan çıplak elle tutulduğunda 4-5 saniye içinde yanmaya benzer bir durum hissettirir ancak geçicidir. Daha uzun sürelerdeki sonuçları bilmiyoruz.

 

 

Nasıl Kargoluyoruz? 

 

     

 

Siparişlerinizi strafor kutulara yerleştirip aralarına yeterli miktar kurubuz koyup normal kargoya teslim etmekteyiz. Kurubuz miktarı, kargo firmasının teslim süresine göre değişiklik gösteriyor. Siparişinizin erimeden size ulaşması için azamî gayret gösterip yeterli miktarın üzerinde kurubuzla destekleyerek kargo paketlerini oluşturmaktayız. Siparişiniz size ulaştığında erimemiş bir miktar kurubuz olacaktır. Bunları çıplak elle tutmayınız.

Soğuk zincir kargo ile dondurma ulaştırılmasında normal kargo ücreti dışında strafor ve kurubuz gibi yüksek maliyetler söz konusudur. Siparişlerinizde bu detayı lütfen göz önünde bulundurunuz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR